Manzara`nın Keyfi Kahvaltınıza Eşlik Etsin.
9 Eylül 2017
Hepsini Göster

Nargile Kafe Bursa

Nargile

Nargile özellikle doğu kültüründe önemli bir yere sahip olan bir keyif aracıdır. Nargilenin çıkış noktasının ise Hindistan olduğu düşünülmektedir. Farklı kültürler tarafından kullanılan ve isimi bu nedenle değişime uğrayan nargile, İran’da Kalyan, Arabistan’da Narcile olarak adlandırılmaktadır. Nargile adı Farsça’da Hindistan cevizi anlamına gelen “Nargil” kelimesinden gelir. Nargile’nin ilk hali Hindistan cevizinin içinin çıkarılması ve kabuğuna kamış sokularak yapılmıştır. Bu sayede de zamanında Nargil kelimesinden türetilmiş bir isimdir. Hindistan cevizi sonrasında kabak kullanılan nargile yapımında günümüzde bronz, cam, porselen gibi farklı malzemeler de kullanılmaktadır. Kültürümüzde oldukça önemli bir yeri olan Nargile her şehirde belirli bir bölgede özellikle öne çıkmaktadır. İzmir’de Kemeraltı, İstanbul’da Tophane buna verilebilecek en güzel örnekler arasında yer alırken nargile keyfi Bursa içerisinde en çok Retrosfer’de yapılmaktadır.

Manzara ve Keyif Birlikteliği

Nargile bir keyif aracı olarak hoş sohbetlere, dinlenmeye ve kaliteli zaman geçirmeye ihtiyaç duyan herkesin deneyimlemesi gereken türde bir ritüel sunar. Bursa’da nargile keyfi denildiğinde ise ilk akla gelen mekanlar arasında yer alan Retrosfer’de Uludağ’ın eşsiz manzarası eşliğinde hoş vakit geçirebilirsiniz. Bursa nargile keyfi için mutlaka deneyimlemeniz gereken bir lokasyonda yer alan mekanımızda geleneksel ve modern nargile çeşitleri arasında seçim yapabilirsiniz. Yeni tatlara açık olanlar için geniş nargile menüsü ile dikkat çeken işletmemizi tercih ederek Osmanlı’nın önemli bir kültürü olan nargileyi yine Osmanlı’nın önemli bir şehri olan Bursa’da deneyimleme fırsatı elde edersiniz.

Kalite ve Konfor

Bir işletmenin sunması gerekenler arasında şüphesiz ki ilk sıralarda yer alan ve olmazsa olmazlardan olan kalite ve konfor Retrosfer’de farklı bir anlama bürünüyor. En kaliteli ve orijinal nargile tütünleri, her zaman özenle temizlenen nargilelerde servis ediliyor. Bu sayede hijyenik, sağlıklı ve kaliteli bir hizmet almanın yanı sıra keyif oranı yüksek bir deneyim yaşayabilirsiniz. Nargile keyfi günlük hayatınıza kısa bir mola vermek istediğiniz zaman yapabileceğiniz bir ritüel olarak Bursa’nın en merkezi lokasyonlardan birinde karşınıza çıkıyor. Bursa nargile keyfi için en güzel alternatifleri sunarken birbirinden ilginç ve kaliteli nargile çeşitleri ile her defasında yeni bir keyif yolculuğuna çıkabilirsiniz.

NARGİLE MENÜMÜZ İÇİN TIKLAYIN.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir