Nargile Zamanı
9 Eylül 2017
Hepsini Göster

Bursa`da Kahve Keyfi

Kahve Kültürü

Kahvenin yolculuğu nefes kesici ve uzun süreli bir yolculuktur. Keçi çobanı Kaldi tarafından tesadüfen keşfedilir. Kahvenin keşfini ilk yapan keçiler olsa da keçilerin kahve çekirdeği yedikten sonraki keyfini ve enerjini gören Kaldi, çekirdeklerden güzel bir içecek yapmanın yöntemini bulur ve kahve bu sayede hayatımıza girer. Dünyanın dört bir yanında büyük ilgi gören kahve farklı ritüelleri ve lezzetleri ile her damak zevkine hitap etmektedir. Türk kahvesi, filtre kahve, latte, espresso gibi farklı kahve çeşitleri damak zevklerine göre şekillenerek günümüzdeki hallerini almışlardır. Her ülkenin kahve içme kültürü farklı olsa da pek çok insanı buluşturan bir ortak nokta olma özelliğine sahip kahve vazgeçilmez içecekler arasında yer almaktadır.

Bursa’da Kahve Keyfi Retrosfer İle Yeni Bir Boyut Kazanıyor

Kahve tutkunları her zaman kaliteli bir kahvenin verdiği keyfin daha farklı ve özel olduğunu bilirler. Günlük hayatın stresinden kurtulmak, sevdiklerinizle keyifle sohbet etmek ya da kendinizle baş başa kalmak istediğiniz zamanlarda kahve içmek isteyebilirsiniz. Özel karışım kahveler yeni lezzetler ve dünyalar keşfetmenizi sağlarken klasik seçimler arasında yer alan Türk kahvesi tanıdık bir dostu ziyaret etmenin keyfini verir. Bursa’da kahve keyfi denildiğinde akla gelen ve en kaliteli kahveyi içebileceğiniz mekanlar arasında yer alan iRetrosfer’de Türk kahvesi, latte, espresso ve farklı özel karışım kahveleri deneyebilirsiniz.

Kahve ile Daha Sağlıklı Bir Yaşam

Kahvenin günlük normal tüketiminde bilinen faydaları insanların ilgisini kolayca çekmektedir. Düzenli kahve tüketen kişilerin Tip 2 diyabete yakalanma oranı içmeyenlere göre %20 ila %60 arasında daha azdır. Günlük kahve tüketiminin Alzheimer hastalığına yakalanma ihtimalini de %65 oranında azalttığı yapılan araştırmalar sonucunda kanıtlanmıştır. Kahve çeşitli hastalıkların riskini azaltmanın yanı sıra metabolizmayı hızlandırarak kilo vermeyi de kolaylaştırır. Beyin fonksiyonlarını ve fiziksel performansı olumlu yönde etkilediği bilinen kahvenin düzenli ve kaliteli bir şekilde tüketilmesi çok önemlidir. Bursa’da kahve keyfi için kalitenin adresi olan Retrosfer’de, istediğiniz her çeşit kahveyi bulabileceğiniz mekanımızda sağlıklı ve güzel bir deneyim yaşayabilir, keyifle zaman geçirebilirsiniz.

RETROSFER – KAHVE MENÜMÜZ İÇİN TIKLAYIN.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir